Евертън свали Ливърпул от първото място

През всичките 90 минути имаше много борба и почти нищо интересно пред двете врати Снимка: Getty Images

Евертън спря Ливърпул с 0:0 на "Гудисън Парк" и свали "червените" от върха във Висшата лига.

В скучното градско дерби нулевото равенство е най-логичният резултат, но то не устройва футболистите на Юрген Клоп, които вече са на точка зад Манчестър Сити след 29 изиграни кръга.

Както и в миналото градско дерби на "Анфийлд", Евертън се справяше със задачата да блокира атаките на съперника, а и този път не се получи ситуация, подобна на тогавашния доста късметлийски гол на Дивок Ориги в края.

Все пак Ливърпул отново владееше повече топката и в 28-ата минута стигна до чиста ситуация.

Мохамед Салах се измъкна от засадата и напредна сам срещу Пикфорд, но вратарят спаси удара му.

Това си остана и най-доброто положение в мача. През втората част срещата още повече доскуча и на Ливърпул продължаваха да липсват идеи, докато домакините не се възползваха от пространствата, които им се разкриваха.

Ливърпул има 70 т. на втората позиция, шампионът Манчестър Сити е със 71, а третият Тотнъм е с 61.