Впечатляващ Юнайтед в Москва, Барселона се измъкна с автогол

Отборът на Моуриньо отново беше убедителен и записа втора победа след завръщането си в Шампионската лига. А Лукаку вече има 10 гола в 9 мача за отбора Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед спечели с 4:1 срещу ЦСКА Москва като гост и записа втора комфортна победа в своята група А на Шампионската лига.

"Червените дяволи" убиха интригата още през първото полувреме с два гола на Ромелу Лукаку (4-а и 27-а минута) и един на Марсиал от дузпа в 19-ата. През второто полувреме Мхитарян направи 4:0, а почетния гол за ЦСКА вкара Кучаев в самия край.

Далеч повече проблеми имаше Барселона в гостуването на Спортинг Лисабон от група D.

Каталунците спечелиха с 1:0 благодарение на автогол на Себастиан Коатес в 49-ата минута. Доста случайният гол измъкна мача за Барса, но играта на тима никак не вървеше. В 55-ата минута Спортинг поиска дузпа за задържане на Бас Дост от страна на Ракитич, но съдията остана безмълвен.

В другия мач от групата Ювентус победи Олимпиакос у дома с 2:0, макар че влезе трудно в двубоя и головете паднаха след почивката. Гонсало Игуаин беше оставен резерва, но откри резултата в 69-ата минута, по-малко от 10 минути след влизането си в игра. 2:0 направи Марио Манджукич в 80-ата минута.