Милан прегази Лацио в първия мач на Индзаги

Пипо имаше поводи за радост в първия си официален мач

Филипо Индзаги започна с мечтан дебют начело на Милан. Новият наставник на "росонерите" видя как възпитаниците му се поздравиха с успех с 3:1 над Лацио в първия мач на гранда от Милано за новия сезон в Серия "А".

Пипо прекрати кариерата си преди две години, а през лятото пое отбора, заменяйки на поста бившия си съотборник Кларънс Зеедорф. Успехът вдъхна самочувствие на Милан, който днес финализира сделката за 2-годишен наем на Фернандо Торес, който идва от Челси.

Още в осмата минута Кейсуке Хонда откри резултата след бърза контраатака и асистенция на Стефан Ел Шарауи. Малко след началото на втората част Игнасио Абате центрира към Съли Монтари и той реализира още едно попадение във вратата на "орлите".

В 63-та минута Жереми Менес спечели дузпа и сам я реализира при третия гол за домакините. Автогол на Алекс донесе почетното попадение в полза на Лацио в 67-та минута.

В края на двубоя Антонио Кандрева пропусна да вкара още един гол за римляните, след като не беше точен от точката за изпълнение на дузпа. В друга среща от кръга Аталанта и Верона завършиха наравно 0:0.