Левски започна обнадеждаващо и в шампионата

Мариани се отличи с два гола и асистенция, но при смяната си се разсърди и се скара с треньора Петър Хубчев Снимка: LAP.bg

Левски започна убедително и в българския шампионат и победи с 4:1 Дунав в Русе в първия кръг.

Това е втора победа за "сините" под ръководството на Петър Хубчев след 2:0 през седмицата в гостуването на Ружемберок в Лига Европа.

Възпитаниците на Хубчев отново показаха приятен футбол и откриха още при първото си добро положение.

В 15-ата минута Иван Горанов центрира остро отляво, Давиде Мариани успя да овладее в пеналта и с левия крак прати в далечния ъгъл за 1:0.

В 38-ата минута Дунав сгреши в защита, Мариани изведе Станислав Иванов и юношата на Левски покачи на 2:0.

Домакините обаче започнаха по-силно второто полувреме и в 47-ата минута намалиха след гаф на Нуно Рейш при изнасянето на топката. Ахмед Ахмедов бързо беше изведен сам срещу Миятович и върна надеждите на Дунав за 1:2.

В следващите далеч по-напрегнати минути голмайсторът на миналото първенство Станислав Костов удари гредата за втори път в мача. Той нямаше ден и се отчете с два пропуска и през първата част, а в 55-ата минута беше заменен.

Половин час преди края Станислав Иванов беше спънат в наказателното поле и Левски получи дузпа. От бялата точка Давиде Мариани вкара втория си гол за деня - 3:1 за "сините".

Малко по-късно героят на мача Мариани беше близо до хеттрик, но Макенджиев спаси. След това швейцарецът беше заменен и се разсърди при смяната си, после размени и остри реплики с Петър Хубчен на скамейката.

В последните минути мачът се доиграваше, но остана време за още един гол.

В 81-ата минута се разписа и бразилското крило Паулиньо, за да оформи крайното 4:1 за Левски.