Милан спечели групата с разгром, позор за Евертън на "Гудисън"

Андре Силва се отчете с два гола за победата на Милан Снимка: Getty Images
Андре Силва се отчете с два гола за победата на Милан

Милан се класира за 1/16-финалите на Лига Европа като първи в група "D" след убедително 5:1 над Аустрия Виена.

На "Сан Сиро" "росонерите" се развихриха, макар че получиха куриозен гол в 21-ата минута, когато Бонучи не успя да изчисти от голлинията и Кристоф Моншайн се превърна в голмайстор за 1:0 за Аустрия.

Още до края на полувремето обаче Рикардо Родригес, Андре Силва и Патрик Кутроне докараха нещата до 3:1 за Милан, а през втората част Силва и Кутроне вкараха по още един гол, за да оформят крайния резултат.

Втори в групата на Милан остава АЕК, който направи 2:2 с Риека и ще трябва да си подсигури класирането в последния мач срещу Аустрия.

В група "Е" английският Евертън продължи с безобразното си представяне в турнира и отнесе 1:5 у дома от Аталанта.

На всичкото отгоре гостите пропуснаха и дузпа, с която можеха да направят успеха си още по-изразителен.

Евертън е на дъното в класирането само с 1 т. и така или иначе е сигурен отпадащ от евротурнирите. От тази група напред продължават Аталанта и Лион, който разби с 4:0 Аполон Лимасол.

Водачите в групата имат по 11 т. и ще решат първото място в директен сблъсък в Италия на 7 декември.