Левски отново жалък на "Герена", не успя да бие Етър

Левски можеше и да загуби мача, но голът на Буш спаси "сините" на "Герена" Снимка: Levski.bg
Левски можеше и да загуби мача, но голът на Буш спаси "сините" на "Герена"

Левски отново се изложи в домакински мач и не успя да победи аутсайдера Етър на своя "Георги Аспарухов".

Срещата завърши 1:1, а "сините" пропуснаха дузпа в 94-ата минута по изключително жалък начин.

Играчите на Делио Роси стартираха силно и създадоха две положения в началото, а Нашименто се отчете с красива странична ножица и малко го раздели от целта.

Левски обаче заиграваше все по-слабо с всяка следваща минута, докато Етър се чувстваше все по-комфортно на терена.

В 37-ата минута Бадара можеше да изведе Етър напред, но уцели гредата. В 52-ата минута Прохазка затрудни Христо Иванов, но стражът спаси и 10 минути по-късно гостите поведоха.

Безобразна грешка на вратаря Николай Кръстев, който изпусна топката след елементарно центриране, позволи на Батрович с лекота да вкара за 1:0.

Опитите на Левски да се върне в мача нямаха особен успех до 72-ата минута, когато Паулиньо проби отляво и намери резервата Сержиу Буш. Първият изстрел на румънеца беше спасен, но при втория Иванов вече нямаше шанс и топката влетя в мрежата за 1:1.

"Сините" завършиха мача с безплоден натиск, а в 94-ата минута беше върхът на безсилието им. Най-смисленият играч в синьо Паулиньо отново проби отляво, а Георги Пашов го препъна в наказателното поле.

Ивайло Стоянов отсъди дузпа, а с изпълнението се нагърби Нашименто, който отчая феновете с мижаво копване на топката и тя отлетя встрани от вратата.

Така Левски взе само точка и вече е на 10 т. зад втория ЦСКА-София и на 13 зад лидера Лудогорец.