Взривно полувреме за Левски и класика над Черно море

"Сините" отново са втори в класирането след трите точки днес Снимка: LAP.bg
"Сините" отново са втори в класирането след трите точки днес

Левски победи Черно море с 3:0 в предпоследен мач от кръга на българската efbet Лига.

Срещата започна с два пропуска на Станислав Иванов за домакините и един отменен гол за Черно море заради съмнителен фаул в атака.

В 21-ата минута двамата дебютанти в състава на "моряците" направиха комична грешка. Вратарят Митрович тръгна да излиза, Актау обаче пое топката с гърди и изведе Станислав Иванов, който изпревари бранителя и довкара - 1:0 за Левски.

10 минути по-късно Иван Горанов проби добре отляво и качи топката на главата на Паулиньо, който отблизо покачи на 2:0.

В 34-ата минута още един гол на Черно море след статично положение беше отменен. Този път причината беше засада и съдиите отсъдиха правилно.

Още при следващата атака Найджъл Робърта отбеляза поредния си гол за Левски с диагонален удар, при който вратарят Митрович не беше покрил близкия си ъгъл - 3:0.

В началото на второто полувреме гостите определено не се примириха с резултата и създадоха доста проблеми на Левски. Постепенно обаче интригата замря и до промяна в резултата не се стигна.

С трите точки днес Левски събра общо 20 и отново се доближи на точка от шампиона Лудогорец. Черно море е седми с 11 т.