Милан изпусна да влезе в топ 3

Милан загуби двама титуляри и не успя да победи Удинезе у дома Снимка: Getty Images
Милан загуби двама титуляри и не успя да победи Удинезе у дома

Милан не успя да победи Удинезе и стигна само до 1:1 на "Сан Сиро" в 30-ия кръг на Серия "А".

Така "росонерите" пропуснаха шанса да изпреварят Интер в класирането и поне временно да се настанят в топ 3.

За Милан отново се разписа Кшищоф Пьонтек, който беше точен в 44-ата минута и със своя 20-и гол в калчото откри резултата. В 65-ата минута обаче Кевин Лазаня изравни и лиши домакините от победата.

Лоши новини за Дженаро Гатузо са и контузиите на вратаря Джанлуиджи Донарума и на Лукас Пакета, които бяха заменени още през първото полувреме.

Милан остава на 4-о място с 52 т., следван от Лацио с 48 т., но и с два мача по-малко.