Една от българките се класира за преследването в биатлона. Далмайер взе златото в спринта

Талантливата Лаура Далмайер добави най-важното отличие към своята колекция от медали.

Спринтът на 7.5 км. при дамите даде началото на състезанията по биатлон от XXIII-те Зимни олимпийски игри, които се провеждат в Пьонгчанг (Южна Корея).

Талантливата Лаура Далмайер добави най-важното отличие към своята колекция от медали. Спортистката от Германия повали всички мишени на стрелбището и спечели титлата в динамичната дисциплина с преднина от 24.2 секунди.

Марте Олсбу започна сезона много силно и днес се доказа като най-стабилната норвежка през тази година. Представителката на "викингите" завъртя една наказателна обиколка в хода на надпреварата и грабна сребърното отличие в спринта.

Вероника Виткова също сбърка веднъж на стрелбището и успя да се пребори за бронзовия медал.

Общо четири българки стартираха в спринтовата дисциплина в Пьонгчанг. Емилия Йорданова сбърка веднъж и завърши на 60-а позиция, което й дава право да участва в преследването в понеделник.

Даниела Кадева завъртя три наказателни обиколки и остана 72-ра, а Десислава Стоянова е 76-а с цели пет сгрешени мишени. Дебютантката Милена Тодорова повали 8 от 10 мишени и финишира на 84-та позиция.