Серхио Рамос извърши още една отвратителна постъпка във финала (видео)

Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос е широко критикуван за една от най-коментираните ситуации във вчерашния финал между "Белия балет" и Ливърпул.

Той тушира звездата на съперника Мохамед Салах в 30-ата минута, като го контузи и го извади от игра, а това промени хода на мача. В крайна сметка Реал победи с 3:1 и спечели трети пореден трофей в Шампионската лига.

Макар че някои анализатори като Франк Лампард и Рио Фърдинанд оправдаха Рамос и бяха категорични, че той не е контузил Салах умишлено в тази сиутация, мнозина зрители са убедени в преднамерените действия на известния с нечистите си прийоми защитник.

Встрани от най-обсъжданата ситуация обаче остана едно друго положение, в което Рамос действа още по-мръснишки и изглежда в действията му имаше умисъл.

В 49-ата минута бранителят се приближи до вратаря на Ливърпул Лорис Кариус и го удари с лакът в лицето при падането си, след като беше избутан от Ловрен. Топката въобще не стигна до тях в ситуацията и ударът остана незабелязан от съдиите.

Две минути по-късно Кариус сгреши по шокиращ начин при първия гол на Реал, когато хвърли топката пред крака на Бензема и тя се отклони във вратата. В края стражът изпусна топката при далечен изстрел на Бейл и резултатът стана 3:1, а Кариус се превърна в големия антигерой на двубоя.

Не само феновете на Ливърпул са бесни на Рамос. Все още има вероятност контузията на Салах да го извади от Световното първенство в Русия, затова и вестниците в Египет подхванаха яростна атака срещу капитана на Реал. Защитникът е определен като касапин, а един от вестниците даже прекали, пишейки "Бог да те накаже, Рамос".