01.06.2016, 11:22 (обновена 07.06.2016, 14:12)
давид алаба, австрия

Автоголът на Алаба не коства победата на Австрия

Австрия победи Малта с 2:1 в контрола, играна стадион „Вьортерзее“.

Марко Арнаутович и Алесандро Шьопф вкараха за домакините още през първото полувреме, но куриозен автогол на Давид Алаба оформи крайното 2:1.

В 87-ата минута защитникът на Байерн Мюнхен върна топката към вратаря без да погледне, Рамазан Йозчан не успя да стигне до нея навреме и кълбото премина голлинията.

Австрия е в група F за Евро 2016 с отборите на Португалия, Исландия и Унгария.

До началото на първенството момчетата на Марсело Колер ще изиграят още един приятелски мач – на 4 юни срещу Холандия, отново у дома.

Oще: австрия  автогол  алесандро шьопф  байерн мюнхен  група f  давид алаба  евро 2016  европейско първенство  исландия  контроли  малта  марко арнаутович  португалия  приятелски мачове  рамазан йозчан  унгария