Контузии вместо голове: Юнайтед и Ливърпул се пребиха и обезличиха

Даниел Стъридж и Алексис Санчес влязоха на пожар като резерви, но не оказаха голямо влияние на мача и скуката властваше до края Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Ливърпул направиха разочароващо 0:0 на "Олд Трафорд" в големия сблъсък от кръга на Висшата лига.

Без много атрактивни моменти и почти без положения пред двете врати, срещата не предложи очаквания спектакъл и преобладаваха единоборствата, съответно и травмите.

Още в началото Де Хеа игра с ръка при върната към него топка и това доведе до непряк свободен удар в неговото наказателно поле.

Ливърпул обаче не успя да се възползва от тази ситуация, нито от опита си да установи натиск в следващите минути.

Много сблъсъци и няколкото смени още в началото накъсаха мача. В 40-ата минута домакините разгърнаха опасна контраатака и Джеси Лингард остана сам срещу Алисон, но вратарят плонжира и успя да избие топката от краката му.

При ситуацията Лингард се контузи и се наложи да бъде заменен принудително, след като самият той беше влязъл като смяна на контузения Хуан Мата. Преди това травма беше получил и Андер Ерера, така че Юнайтед извърши всичките си смени още през първата част.

Юрген Клоп също беше извършил принудителна смяна - Стъридж влезе на мястото на контузения Фирмино.

Това се отрази на качеството на играта и през втората част, когато опасни ситуации пред двамата вратари също почти нямаше.

Така в класирането Ливърпул отново излезе начело, но вече само с точка пред шампиона Манчестър Сити, докато Манчестър Юнайтед е на пето място с 52 т. и беше изпреварен с точка от Арсенал.

По същото време "артилеристите" победиха Саутхемптън с 2:0 у дома с два ранни гола.

В 6-ата минута Александър Лаказет откри, отклонявайки във вратата удар на Мхитарян. В 17-ата минута самият Хенрик Мхитарян удвои с шут по земя.