Класика върна Ливърпул на върха

Вайналдум вкара успокоителния гол за 2:0 преди почивката Снимка: Getty Images
Вайналдум вкара успокоителния гол за 2:0 преди почивката

Ливърпул отнесе с 3:0 Борнемут на "Анфийлд" и си върна първото място във Висшата лига.

"Мърсисайдци" отново си спечелиха преднина от 3 т. пред втория Манчестър Сити и 8 пред третия Тотнъм.

Садио Мане откри резултата с глава в 24-ата минута след подаване на Милнър. Сенегалецът се разписва в четвърти пореден мач от първенството. 10 минути по-късно Джорджиньо Вайналдум покачи на 2:0 с прехвърлящ удар, при който вратарят Боруц можеше да се намеси доста по-добре.

В началото на втората част Мохамед Салах направи 3:0 след много добра комбинация и технична асистенция от Роберто Фирмино.

По същото време Арсенал взе с 2:1 гостуването на последния Хъдърсфийлд.

Алекс Иуоби откри в 16-ата минута след рикошет, а минута преди почивката Александър Лаказет завърши за 2:0, след като беше намерен в чиста позиция от Мейтланд-Найлс.

Мачът изглеждаше решен, макар че в 94-ата минута Сеад Колашинац си отбеляза автогол за 1:2.

Трите точки изравниха Арсенал с Челси в класирането, а топ 4 е само на точка разстояние.