Черно море спря Левски във Варна

Бившият треньор на Черно море и сегашен наставник на Левски Георги Иванов не можа да изведе тима на Левски до успех над бившия си клуб и загуби с 1:0. Победата бе първа за селекционера на Черно Море Никола Спасов над столичния град

На тежкия терен на стадион "Тича", който се наложи да бъде отводняван преди срещата заради поройните дъждове в последните дни, отборът на Черно море успя да победи Левски с 1:0 при домакинството си от 18-я кръг на родната А Група. Моряците стигнаха до ценния успех след попадение на Матиас Курьор в 43-та минута.

Поражението прекъсна добрата серия, в която се намираше отборът на Левски, включваща успехи над Ботев и Монтана, както и равенство с Литекс.

На фона на тежката финансова ситуация в клуба и спекулациите около бъдещето на "сините" след отмяната на проекта Южен поток, чиито изпълнител - "Газпром" трябваше да влее свежи финансови ресурси в отбора, загубата е поредният горчив хап, който привържениците на тима трябва да преглътнат.

Успехът на "моряците" беляза възхода, в който се намира варненския тим под ръководството на Никола Спасов. С успеха си, Черно море се изкачи на пето място с актив от 25 точки, с три по-малко от четвъртия Левски.