Кралят се завърна

Кристиано Роналдо се завърна с два гола Снимка: Getty Images
Кристиано Роналдо се завърна с два гола

Настоящият европейски шампион се завърна подобаващо. Реал Мадрид стартира участието си в новия сезон на Шампионската лига с комфортна победа с 3:0 над АПОЕЛ Лимасол.

Кристиано Роналдо наниза два гола за успеха, а един добави Серхио Рамос с виртуозна задна ножица. Това бе първи мач за португалеца от първия мач за Суперкупата на Испания, когато бе изгонен и получи наказание от пет мача.

Реал бе далеч от перфектната си форма, но тя и не бе нужна срещу непретенциозния кипърски противник. Важното беше победата, която дойде след две последователни равенства в Ла лига.

Контузените Карим Бензема и Марко Асенсио липсваха в тима на Зинедин Зидан, което означаваше, че Роналдо и Гарет Бейл трябваше да водят атаката. Зизу опита да даде почивка на Тони Кроос, но принудителното изваждане на Матео Ковачич обърка плановете.

Въпреки това, Роналдо даде аванс на домакините след само 12 минути, преди да се разпише за втори път в началото на втората част от дузпа. Малко по-късно Рамос направи резултата класически, а Реал можеше да вкара поне още толкова – пропуски, които срещу останалите два отбора в групата могат да костват точки.

„Кралете“ попаднаха в една от най-трудните групи този сезон, заедно още с Тотнъм и Борусия Дортмунд. Двата отбора направиха страхотен спектакъл, завършил с 3:1 за „шпорите“, който бе белязан и от сериозни съдийски грешки основно в полза на англичаните.

За Реал бе добре, че започна срещу пълния аутсайдер АПОЕЛ – една лесна победа на старта винаги сваля напрежението от футболистите.

За тима на Зидан обаче предстои гостуване на Дортмунд след две седмици. През миналия сезон двата отбора отново попаднаха в една група, като и двата мача завършиха наравно 2:2, а Борусия дори изпревари Реал в битката за първото място.

Впоследствие това не се отрази негативно на „белия балет“, който отново измина целия път и защити трофея си, но този сезон в групата има още едно опасно име. Тотнъм е отбор, който може да изненада всеки, а ако играта на Хари Кейн, Деле Али и компания потръгне, „шпорите“ могат да вкарат 3 и повече гола, без значение от противника.

Със завръщането на Кристиано в състава Реал ще си върне и головете, но Зидан има доста работа за вършене в дефанзивната част от играта. Затова и чистата мрежа бе толкова важна, макар и срещу отбор като АПОЕЛ.

За Реал предстои трудно гостуване на Реал Сосиедад, който е с три от три от началото на сезона, през уикенда, след което идват мачовете с Бетис и Депортиво преди сблъсъка с Борусия. Тези три двубоя до голяма степен ще покажат какво да очакваме от Реал този сезон, който въпреки двете победи над Барса за Суперкупата и над Юнайтед за Суперкупата на УЕФА, не е достатъчно убедителен напоследък.