Билбао марширува към Шампионската лига

На "Сан Мамес" Билбао рядко прощава на съперниците си

Ариц Адурис отбеляза две попадения, а отборът на Атлетик Билбао дръпна на Севиля в борбата за класиране в Шампионската лига след победа с 3:0 над гостуващия Малага в последен мач от 33-ия кръг на Примера дивисион.

Андер Ерера добави третия гол за класическия успех на баските.

Още в 4-та минута след центриране от корнер Адурис с глава простреля вратата за 1:0. В началото на втората част защитата на гостите проспа една бърза атака и Маркел Сусаета нахлу от дясно и изведе Адурис пред вратарското поле, а той от близо направи разултата 2:0.

В 62-ата минута пък домакините окончателно подпечатаха успеха си след като Андер Ерера с удар извън наказателното поле успя да прокара топката през ръцете на вратаря.

Атлетик събра актив от 62 точки и е с 6 повече от петия Севиля.