Швеция извъртя 1:1 срещу Ейре без удар в рамките на вратата

Прострелно центриране на Златан Ибрахимович донесе точката на Швеция.

Можеш ли да стигнеш до 1:1 без удар в рамките на вратата? Разбира се, стига да притежаваш в състава Златан Ибрахимович.

Швеция и Ейре си поделиха по точка в първи мач от група Е на "Стад дьо Франс" с две ирландски попадения след почивката. Уес Хулахан откри резултата в 48-ата минута, но в 71-ата съотборникът му Киарън Кларк отбеляза в собствената си врата след остро центриране на Ибра.

Въпреки приноса си Златан не успя да се разпише за седми път на европейски първенства и да се доближи до рекордьора Мишел Платини (9).

Шведите трябва да благодарят и на късмета си, след като Джеф Хендрик натресе гредата. В последния четвърт час в игра за Ейре влезе ветеранът Роби Кийн, но това не оказа влияние върху събитията на терена.

В следващия си мач шведите излизат срещу Италия на 17 юни в Тулуза, а ден по-късно ирландците ще мерят сили с Белгия в Бордо.