Юве се разправи с Интер

Юве върви уверено към трета поредна.

Тифозите на Ювентус посрещнаха автобуса на Интер с канонада от камъни, а "бианконерите" се разправиха с 3:1 с гостите от Милано в дербито на Италия късно в неделя.

Стефан Лихтщайнер в 15-та, Джорджо Киелини в 47-та и Артуро Видал в 56-та минута дадоха преднина от три попадения на торинци, а Роландо върна един гол за "нерадзурите" в 72-та минута.

Така "старата госпожа" отново се откъсна с 8 точки на върха пред преследвача Рома, който е с мач по-малко. Интер пък вече пети пореден двубой не може да запише успех на сметката си.

Рома - Парма бе прекратен след само 11 минути игра. Заради проливния дъжд над Рим и наводнения терен на "Олимпико" до последно не се знаеше дали срещата ще се състои.

Впоследствие Реферът Андреа Де Марко прецени, че условията не позволяват мачът да се доиграе и той бе прекъснат.