ЦСКА удави Морето в добавеното време

Наставникът на ЦСКА Едуард Йорданеску записа втора победа начело на "червените".

ЦСКА победи Черно море по драматичен начин. "Червените" се справиха с отбора на Георги Иванов-Гонзо с 1:0, а победният гол на стадион "Българска армия" падна в третата минута на добавеното време. Домакините бяха по-активният отбор през целия мач, но трябваше да чакат до заключителните секунди, когато се разписа Густаво Кулма.

Мачът започна равностойно, но постепенно "червените" поеха инициативата. В 38-ата минута домакините създадоха и първото голово положение в мача. Манолев получи отличен пас от Шимао, нахлу мощно отдясно и опита прострелно центриране, но то се оказа неточно.

До края на полувремето ЦСКА имаше териториално превъзходство, но сериозните атаки към Чанович липсваха и след 45 минути игра двата отбора логично се оттеглиха при 0:0.

В 58-та минута Арсенио направи добро двойно подаване с Джордан, но шутът му излезе високо над напречната греда.

В 65-та минута домакините бяха близо до гол, когато Чорбаджийски стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Чанович реагира добре и изби в нов ъглов удар.

В 71-ата минута Черно море имаше своя шанс. След отлична контраатака Паланков изведе Бакари сам срещу Китанов, но стражът на "червените" спаси изстрела на гостуващия нападател.

И когато мачът вървеше към нулево равенство, домакините нанесоха решителния си удар. Кулма с глава препарира Чанович, след центриране от пряк свободен удар и поднесе трите точки на "армейците".