Шарапова на полуфинал в Мадрид

В края на миналия месец Мария спечели турнира в Щутгарт, а сега е на полуфинал в Мадрид

Мария Шарапова се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид след победа над победителката от Аустрелиън оупън На Ли (Китай).

Рускинята се наложи с 2:6, 7:6(5), 6:3. Шампионката от Австралия бе изправена пред брейкпойнт в самото начало на срещата, но успя да го отрази, а впоследствие сама направи два пробива и приключи първия сет в своя полза.

На Ли бе все по-близо до крайния успех, след като спечели сервис гейм на Шарапова за 4:3 във втория сет, но рускинята успя да изравни и да доведе нещата до тайбрек. В него тя поведе с 6:2 и макар че изгуби първите си три сетбола, при четвъртия принуди китайката да сгреши и вкара мача в трети решителен сет.

Двете си размениха по един пробив в началото, но след това половинката на Григор Димитров бе по-точна, реализира втори брейк и задържа преднината си до края на срещата.