Тотнъм се подигра с Реал, шампионите на Европа трагични на "Уембли"

Деле Али и Кристиан Ериксен вкараха головете за паметния успех на Тотнъм Снимка: Getty Images
Деле Али и Кристиан Ериксен вкараха головете за паметния успех на Тотнъм

Тотнъм записа гръмка победа с 3:1 над носителя на трофея в Шампионската лига Реал Мадрид и със спечелените три точки се класира за фазата на елиминациите в турнира.

"Белия балет" затъва във все по-дълбока криза и след загубата от Жирона в Ла Лига, тази вечер отново изглеждаше отчайващо далеч от формата си от миналия сезон.

Домакините започнаха силно срещата и комбинираха отлично в половината на Реал, но малко не им достигаше, за да нанесат завършващия удар. Това все пак се случи в 27-ата минута, когато Трипиър получи топката отдясно и центрира остро, а Деле Али изпревари Начо и засече отблизо за 1:0.

Повторенията обаче показаха, че Трипиър е бил в засада при паса към него, така че голът ще лежи на съвестта и на страничния съдия.

Реал реагира веднага след полученото попадение и натисна. Уго Лорис беше на мястото си при шут на Каземиро, а Роналдо и Рамос направиха пропуски. При една контраатака за Тотнъм Хари Кейн можеше да вкара, но ударът му беше блокиран, а после Лорис улови сигурно шут на Бензема.

В 53-ата минута френският вратар успя да избие центриране на Марсело и три минути по-късно Тотнъм нанесе решаващ удар.

Деле Али проби и стреля, топката се отклони в Рамос и стана невъзможна за Кико Касия - 2:0 за "шпорите" и второ попадение на Али.

Малко след това Реал пропусна да се върне в мача при меле, в което отново Роналдо и Рамос не успяха да завършат, а в 65-ата минута домакините вкараха трети гол след идеално проведена контраатака. Хари Кейн изведе Кристиан Ериксен сам срещу вратаря и датчанинът уверено завърши за 3:0.

До края силите на "кралете" стигнаха за почетен гол на Роналдо в 80-ата минута, дошъл след рикошет в Ерик Дайър.

Тотнъм обаче спечели трите точки и оглави група "Н" с 10 т., докато Реал остана втори със 7.

Класирането на "Белия балет" не изглежда под сериозна въпросителна, тъй като в другия мач от групата Борусия Дортмунд стигна само до 1:1 срещу АПОЕЛ Никозия и двата тима останаха с по 2 т.