Дебютен гол на Смолинг реши "приятелската разходка" между Англия и Португалия

Крис Смолинг вкара дебютното си попадение за Англия дни преди началото на Евро 2016

Англия и Португалия изиграха последната си контрола преди Евро 2016, а ако не сте успели да я гледате, със сигурност не сте изпуснали почти нищо.

„Трите лъва“ победиха трудно с 1:0 в приятелския мач, игран пред над 82 000 фенове на „Уембли“, а успехът донесе Крис Смолинг в самия край с дебютното си попадение с националната фланелка.

Португалците играха с човек по-малко в последния час, след като Бруно Алвеш ритна в главата Хари Кейн след едно от своите типични идиотски влизания.

Останали с човек повече, домакините наложиха някакъв натиск, но още от първата минута двубоят приличаше на ненужна формалност преди началото на Евро 2016.

Голямата звезда на Португалия – Кристиано Роналдо – не бе в състава, а току-що подписалият с Байерн талант – Ренато Санчес – игра по-малко от 20 минути.

За сметка на това, Рой Ходжсън заложи на голяма част от смятаните за сигурни титуляри на турнира във Франция, като отпред бяха Уейн Рууни, Хари Кейн и Джейми Варди.

Голът обаче дойде от Крис Смолинг, което не се хареса особено на феновете, както и на анализаторите в Англия, някои от които писаха, че включването на Рууни в състава е било грешка.

Англия е в група B за Евро 2016 с отборите на Русия, Уелс и Словакия. Португалия пък е заедно с тимовете на Австрия, Унгария и Исландия в група F.