Манолев влезе като резерва, загуби за Мъри и Петев

АЕЛ на Петев допусна обрат срещу Тотнъм

Българският национал Станислав Манолев влезе като резерва в последната минута на мястото на Матийо Валбуена при равенството 2:2 на Динамо Москва срещу гостуващия Омония Никозия в първия мач от плейофите на Лига Европа.

Домакините на два пъти изоставаха в резултата, но се спасиха от поражение с гол на резервата Александър Бютнер в 72-та минута, въпреки че десет минути по-рано останаха с човек по-малко на терена след втори жълт и червен картон на нападателя Александър Кокорин.

Българският нападател Исмаил Иса влезе като резерва при загубата на Шериф Тираспол с 0:1 като гост на Риека. Иса замени бразилеца Жуниньо на почивката, а хърватите стигнаха до победата с гол на Марин Леовац пет минути преди края.

Атанас Курдов остана резерва при загубата с 0:3 на водения от Станимир Стоилов казахстански ФК Астана от гостуващия Виляреал. Домакините играха с човек по-малко в последния половин час, след като централният защитник Марин Аничич получи втори жълт и червен картон.

Джовани дос Сантос се отличи с гол и асистенция за третото попадение на Марио Гаспар шест минути преди края. Кани направи 1:0 за испанците в 33-ата минута.

АЕЛ Лимасол със старши треньор Ивайло Петев допусна домакински обрат срещу Тотнъм. Адриан Сардинеро откри резултата в 14-та минута, но с два бързи гола след почивката лондончани стигнаха до успеха.

Роберто Солдадо изравни в 74-та минута, а шест минути по-късно той асистрира за попадението на Хари Кейн.

Румънският Астра поднесе най-голямата изненада в първите срещи от плейофите, след като се наложи с 2:1 като гост на френския Олимпик Лион.

Стеед Малбранк изведе домакините напред в средата на първата част, но в 72-та минута нигериецът Кехинде Фатай изравни, а девет минути по-късно Константин Будеску донесе пълен обрат за Астра с попадение от дузпа.