Незабравими разгроми в Шампионската лига

Христо Стоичков и Ромарио разбиха Манчестър Юнайтед - 4:0, в незабравим мач през 1994 г. Българинът вкара два пъти срещу безпомощния шампион на Англия. Снимка: Getty Images
Стоичков се подиграваше с Денис Ъруин и съотборниците му в онази ноемврийска вечер на "Камп ноу".
Манчестър Юнайтед се разправи жестоко с Рома на четвъртфинал-реванш през 2007 г. След 1:2 в Рим се очертаваше завързан мач, но Кристиано Роналдо заби два пъти, вкараха оше Рууни, Карик (2 пъти), Евра и Алън Смит. 7:1 - най-голямата победа в мач от елиминациите.
Роналдо бе архитектът на погрома.
Байерн - Реал 0:4. Сигурно още ви е пред очите, ако сте фен на един от тези два отбора. В реванш от полуфиналите Реал отиде в Мюнхен с аванс 1:0. И за едно полувреме унищожи баварците с два гола на Серхио Рамос и един на Кристиано Роналдо - 0:3 на почивката.
След нея Роналдо добави още един гол, за да довърши съперника.
Стивън Джерард (2 гола) и Фернандо Торес развенчаха Реал в реванш от осминафиналите през 2009-а. Това 4:0 отекна тежко в сърцето на най-титулувания клуб в Европа. Първият мач в Мадрид също бе спечелен от Ливърпул - 1:0. Снимка: Getty Images
Трибуната "Коп" не спря да се забавлява в историческата вечер за Ливърпул.
Големият Паоло Малдини вдига купата над главата си, след като Милан попиля Барселона с 4:0 в Атиня, в една от най-ярките лекции по футбол за последните 2 десетилетия. А на финал... това го може само Милан. Италианците биха с този резултат и Стяуа през 1989 г.
Роберт Левандовски бележи с пета, а го направи и с други части на тялото, срещу Реал (Мадрид) през миналия сезон. Полякът наказа четири пъти "белия балет", който обикновено си забравя обувките за танци, когато гостува в Германия. Борусия разби съперника с 4:1 в първи полуфинал, след това удържа 0:2 на реванша.
Арсенал изнесе една от най-сериозните си футболни лекции на "Сан Сиро", като разби Интер с 5:1 в групите през ноември 2003 г. Снимка: Goal.com
Два гола вкара Тиери Анри, а по един добавиха Фреди Люнгберг, Робер Пирес и Еду.
Но Арсенал нямаше този късмет на същия стадион 9 години по-късно. С два гола на Робиньо и по един на Кевин Принс Боатенг и Златан Ибрахимович, Милан ги наказа с 4:0 в първи осминафинал. Реваншът се завърза, когато Арсенал поведе с 3:0 до почивката, но не му стигна един гол за сензация.
Меси, Меси, Меси, Меси. Четири пъти гениалният №10 вкара на Арсенал и Барса победи с 4:1 в реванш от четвъртфиналите през 2010 г. Головете му бяха красавци, различни и толкова вдъхновяващи, че за мнозина това е вечерта, в която Меси посегна към величието.
При единият Лео си поигра с вратаря Войчех Шчесни, като го прехвърли технично преди да отбележи. Снимка: Getty Images
Байерн сгази Барселона безмилостно миналия сезон с 4:0 у дома и 3:0 навън, за да оформи един от най-неравностойните дуели на полуфинална фаза в Шампионската лига.
Най-голямата победа в Шампионската лига остава тази на Ливърпул над Бешикташ с 8:0 през 2007 г. в груповата фаза.

Бате - Шахтьор 0:7...

Рома - Байерн 1:7...

Челси - Марибор 6:0...

Тези три резултата, а и голови спектакли като Шалке - Спортинг (4:3) допринесоха за уникалната резултатност във вторник вечер в Шампионската лига. 40 гола в 8 мача е най-добро постижение в историята средно на двубой - по 5!

Най-много голове в един ден от турнира са вкарани на 1 октомври 1997 г. - 43, но тогава в 12 мача.

Смразяващото представяне на Байерн е голямата сензация, защото Рома не е Марибор или БАТЕ. Разгромът се нарежда до някой от най-паметните в историята на Шампионската лига, като посочените двубои са интересни не само с големите резултати...

Просто вижте разгромените отбори! Сред тях няма аутсайдери и футболни джуджета.

Левски падна с 0:5 от Барселона през 2006-а, но не е Рома, Реал или Арсенал. А всички те са губили с не по-малко унизителни резултати.

Един българин също е участник в разгромите. Веднъж Христо Стоичков и Барса разнебитиха Манчестър Юнайтед с 4:0 (2 гола на Ицо), а веднъж паднаха безславно с 0:4 на финал от Милан.