Шеста загуба за волейболистите - 0:3

България навъртя незапомнена серия от шест поредни загуби в Световната лига - 0:3 от Русия в Сургут. Не успяхме дори да се доближим до домакините в първите два гейма, загубени на 20 и на 21 точки, а в третата част водехме до 19:18, за да рухнем по познат от това лято начин. В крайна сметка загубихме и този гейм - 23:25.

Психически отборът ни е сринат, което напълно разбираемо. Предстои му тежко пътуване и два мача в САЩ другия уикенд. Тези двубои за нас са без значение, но... всъщност не съвсем.

Важно е да запишем точки и победи, защото може да останем най-слабият тим в първа дивизия на Световната лига, а по новата формула на надпреварата, това ще ни прати във втора дивизия догодина.

Това за момента изглежда напълно вероятно, защото няма друг тим от осемте в елитната компания, който да е без победа. След гостуванията на САЩ ни чакат визита на Сърбия и два двубоя у дома с Русия.