17.06.2016, 23:50 (обновена 17.06.2016, 23:54)

1 от 7 снимки Назад Напред

евро 2016, испания, турция

Две победи, голова разлика 4-0.

Шампионът Испания продължава безгрешния си марш в защита на титлата - 3:0 срещу Турция в Ница. Със събраните 6 точки "ла фурия" е категоричен лидер в група D и се присъедини към домакина Франция сред сигурните участници на осминафиналите.

Това бе и най--изразителната победа от началото на европейското първенство.

Селекционерът Висенте дел Боске не извърши нито една промяна в стартовия състав независимо от неубедителното представяне при успеха с 1:0 над Чехия в първия двубой. Този път обаче тимът му показа далеч по-ефективен футбол и пропусна да разгроми съперника с още по-солиден резултат.

Испанците решиха всичко между 34-ата и 37-ата минута. Най-напред Алваро Мората откри след центриране на Хуанфран и красиво изпълнение с глава. А после Нолито се въплозва от грешка в турската отбрана и направи 2:0.

Всичко окончателно приключи малко след почивката, когато Мората украси с трети гол типична атака с безброй подавания.

В последните два мача от групата Испания излиза срещу Хърватия в директен сблъсък за първото място, а Турция ще опита да измъкне нещо срещу Чехия. Хърватите са втори в класирането с 4 точки, чехите имат само една, а турците са капо.

Съгласно регламента за следващата фаза продължават първите два тима във всяка група плюс четирите трети с най-добри показатели.

Вижте повече в галерията.

Oще: алваро мората  висенте дел боске  евро 2016  испания  нолито  турция  фатих терим