Шампионът е детрониран! Чака ни 1/4-финал шедьовър Германия – Италия

Италия си отмъсти за финала на Евро 2012 и изхвърли европейския шампион Испания
Джорджо Киелини откри резултата в 33-ата минута, след като бе най-съобразителен в наказателното поле на Испания
В първата минута на добавеното време Грациано Пеле заби и втория пирон в ковчега на шампиона от последните две европейски първенства
Радостта на италианците след края на двубоя
Феновете на Италия ликуват!
Джени Дароне изпраща сърце на приятеля си Лоренцо Инсиние
Испанките по трибуните останаха разочаровани

Италия си върна за разгромното поражение с 0:4 от финала на Евро 2012. „Адзурите” детронираха шампиона от последните две европейски първенства Испания след победа с 1:0, а на 1/4-финалите ще се изправят срещу Германия.

Джорджо Киелини изведе Италия напред в 33-ата минута при едно неразбирателство в испанската отбрана, а гол на Грациано Пеле в добавеното време довърши испанците.

Италианците започнаха много силно. С бързи атаки и постоянна преса изненадаха „ла фурия” и още в началните минути създадоха няколко положения.

Още в осмата минута Давид де Хеа трябваше да се намесва решително с брилянтния си рефлекс и да отразява удар с глава на Грациано Пеле.

Но точно негова грешка доведе до италианския гол. Едер стреля от свободен удар фронтално срещу вратата. Потърси вратарския ъгъл, Де Хеа не успя да избие добре топката. Джорджо Киелини бе най-бърз до отбитото кълбо и отблизо откри резултата.

Испанският страж обаче се реваншира в самия край на първата част. Джиакерини проби добре отляво, влезе навътре, след което стреля опасно, но този път Де Хеа внимаваше и отрази удара му.

Отново Де Хеа, 10 минути след началото на втората част, спаси Испания. Пеле изведе този път Едер с красив пас с пета. Едер надбяга без проблем Пике, излезе сам срещу Де Хеа, но вратарят на „ла фурия” бързо скъси ъгъла и блокира удара му.

С отминаване на времето Испания пробва да натисне по-сериозно в търсене на изравнителен гол. Играчите на Висенте дел Боске обаче твърде трудно преодоляваха сгъстената италианска защита и пробваха повече с центрирания и удари извън наказателното поле.

Буфон обаче трудно можеше да бъде изненадан с далечни изстрели и без проблеми спаси такива на Иниеста и Пике в рамките на само две минути.

Отпуснали се в атака, испанците отвориха пространства за италианските контраатаки и при една такава пет минути преди края на мача резервата Инсиние си отвори място за удар и шутира, но право в Де Хеа, който уверено изби.

Минута преди края на редовното време Пике имаше златен шанс да изравни, но Буфон спаси удара му с вещина.

В ответната атака „адзурите” се възползваха от разредената защита на испанците. Топката стигна до десния фланг, където резервата Дармиан овладя, след което и намери свободния Пеле, който отблизо, на гола мрежа, заби гола, който довърши „ла фурия” и оформи крайното 2:0.

Така, ще може да гледаме един велик 1/4-финален сблъсък между Германия и Италия – на 2 юли в Бордо.