Литекс взе само точка срещу 10 от Лудогорец

Лудогорец си върна лидерската позиция в класирането

Литекс и Лудогорец завършиха наравно 1:1 на градския стадион в Ловеч, като така се запази и разликата от две точки помежду им в класирането.

През първото полувреме – Лудогорец пропусна няколко добри ситуации за гол, но почти веднага след началото на второто поведе. Марселиньо стреля от свободен удар, топката рикошира в главата на Страхил Попов и излъга Винисиус.

В 68-ата, Литекс изравни, благодарение на капитана си Страхил Попов, който се реваншира за автогола по-рано.

13 минути преди края на срещата, гостите останаха с човек по-малко, след като Йордан Минев получи втори жълт картон, но „оранжевите” не се възползваха от численото си превъзходство и се задоволиха с точката.

Така, Лудогорец отново е лидер в шампионата – с 35 точки, колкото има и Левски. На две за тях е третият Литекс.