Кешеру изпревари Каранга при нова победа на Лудогорец

Няма кой да настигне Кешеру при голмайсторите Снимка: Ludogorets.com
Няма кой да настигне Кешеру при голмайсторите

Лудогорец върви уверено към седма поредна титла на България, а Клаудиу Кешеру вече е реализатор номер 1 в Първа лига.

Тази вечер шампионите победиха с 3:0 Верея като гости, а Кешеру вкара своя 25-и гол за сезона, с който излезе пред звездата на ЦСКА-София Фернандо Каранга (който има 24, макар че БФС му ги брои с един по-малко).

Каранга се контузи в последното дерби с Левски и няма да играе до края на сезона, така че няма кой да настигне Кешеру в класирането при голмайсторите.

Иначе победата на Лудогорец днес не дойде толкова лесно и не мина и без съдийски грешки в полза на разградчани. Те изпуснаха куп положения през първото полувреме, а в 53-ата минута реферът Ивайло Стоянов ги улесни с изключително смешен втори жълт картон за бранителя на домакините Здравко Илиев.

В ситуацията всъщност Яцек Гуралски влезе опасно в краката на Илиев, но съдията изуми всички с отсъждането си и остави Верея с човек по-малко.

Не след дълго Якуб Шверчок откри след грешка на Сюлеймани, а в 77-ата минута Кешеру реши всичко с попадението си за 2:0. В 91-ата минута Вандерсон оформи крайния резултат и Лудогорец има вече 13 т. преднина на върха над втория ЦСКА-София.