Северна Ирландия с дебютна победа на европейски първенства

16.06.2016, 20:48 (обновена 19.06.2016, 14:24)

1 от 7 снимки Назад Напред

евро 2016, гарет макоули, северна ирландия, украйна

Гарет Макоули вкара първия гол за Северна Ирландия на европейски първенства, с което донесе и първата победа за родината си на подобен форум

Северна Ирландия победи с 2:0 Украйна и след първата си загуба (0:1 от Полша) постигна и първата си победа на европейски футболни финали.

Гарет Макоули и Найл Макгин вкараха двата гола за победата.

След най-скучното първо полувреме от началото на Евро 2016, най-накрая станахме свидетели на гол.

Втората част започна със силен дъжд, а Гарет Макоули изведе Северна Ирландия напред в резултата в 49-ата минута, вкарвайки дебютния гол за родината си на европейски футболни финали.

10 по-късно двубоят бе прекъснат за няколко минути, след като дъждът премина в силна градушка, която се изсипа над стадиона в Лион.

Бързо-бързо играта бе подновена и украинците опитаха всичко възможно да изравнят резултата.

В самия край на шестминутното продължение ирландците хванаха Украйна на контраатака и резервата Макгин оформи крайното 2:0.

С победата Северна Ирландия се изравни по точки – по три – с Германия и Полша, които ще се изправят един срещу друг по-късно тази вечер, докато Украйна е дъното в група C с нула спечелени точки и без практически шансове за класиране.

В последния кръг Северна Ирландия среща Германия, а Украйна – Полша.

Oще: гарет макоули  градушка  дъжд  евро 2016  йевхен селезньов  найл макгин  оливър норууд  прекъсване  северна ирландия  съдия  украйна  фенове