Две дузпи измъкнаха слаб Левски срещу Нефтохимик

Сашо Александров и Мехди Бурабия недоволстват от съдийско отсъждане при оста нервното гостуване на Левски в Бургас. В крайна сметка "сините" измъкнаха победата във втората минута на добавеното време

Левски победи Нефтохимик като гост с 2:1 в нервен мач от шести кръг на Първа лига.

Две дузпи донесоха успеха на "сините", с който те се изкачиха на първо място във временното класиране с 14 точки от шест мача. Точка по-малко има Дунав Русе, който обаче играе своя двубой от кръга утре срещу ЦСКА-София.

В Бургас Левски не направи силен мач, а домакините играха равностойно през цялото време и не отстъпиха до самия край. Резултата откри Роман Прохазка в своя мач номер 100 за Левски. В 25-ата минута той вкара дузпа, отсъдена за необмислен фаул на Марко Ранджелович срещу Георги Костадинов.

Футболистите на Нефтохимик дълго оспорваха съдийското решение, а при положението остана съмнение, че Костадинов беше в засада преди да се окаже в активна позиция.

През втората част бургазлии продължиха да се борят и изравниха в 53-ата минута чрез Иван Вълчанов. Той се разходи покрай защитата на Левски и стреля от движение от около 20 метра, Йоргачевич не беше подготвен за шута и се оказа безпомощен - 1:1.

До края Левски безуспешно опитваше да атакува, чисти положения пред Янко Георгиев липсваха. Нещата вървяха към справедливо равенство до 92-ата минута, когато Костадин Велков напълно необяснимо игра с ръка в наказателното си поле и така подари победата на Левски.

Защитникът отклони с ръка центриране към Франсис Нар и това означаваше втора дузпа за Левски в мача. Зад топката отново застана Прохазка и този път не беше толкова категоричен, но топката се удари в гредата и влезе за крайното 2:1 за Левски.