Късметлийски гол зарадва неубедителната Испания, Коща отново герой

Иско е яхнал голмайстора Диего Коща, който вече има три попадения на първенството Снимка: Getty Images

Испания постигна първа победа на световните финали след трудно 1:0 над Иран.

Щастлив гол на Диего Коща през второто полувреме донесе много важни три точки за "Ла фурия роха", но отборът на Фернандо Йеро имаше големи проблеми тази вечер, а изравнителен гол на Иран не беше зачетен.

Испания пропиля първото полувреме и не създаде нито едно реално голово положение, а глухата защита на Иран работеше успешно.

През втората част мачът стана доста по-интересен. Пике и Бускетс не успях да преодолеят вратаря Бейранванд в две поредни ситуации, после и Иран стигна до положение при изстрел на Ансарифард, преминал на сантиметри от вратата.

Така се стигна до 54-ата минута, когато при опит да изчисти топката, бранител на Иран я изби право в крака на Диего Коща, тя рикошира и влезе във вратата на Иран за 1:0.

В 62-ата минута иранците вкараха кълбото във вратата на Де Хеа след центриране отдалеч и изстрел на Саид Езатолахи.

Голът обаче не беше зачетен заради съмнителна засада, а за решението арбитърът се консултира и с асистентите си пред видеоекраните.

До края Испания не успя да реши мача с втори гол, а Иран създаде някои нелоши ситуации за изравняване. В 82-ата минута защитниците изпуснаха Тареми, чийто удар обаче не намери вратата.

Испания излиза начело в група B заедно с Португалия. Двата тима имат по 4 т. и еднаква голова разлика. Следва ги Иран с 3 т. и Мароко с 0.