ЦСКА с важна крачка към второто място

Омар Косоко вкара втория гол за "червените"

ЦСКА победи Литекс с 2:0 на "Българска армия" в пряк сблъсък за второто място в "А" група.

"Червените" решиха двубоя с по едно попадение в двете полувремена, а ловчанлии играха през последния четвърт час с човек по-малко.

Гостите започнаха силно и до 12-та минута имаха две добри положения, но Том и Момчил Цветанов не съумяха да преодолеят Райс Мболи.

ЦСКА отговори подобаващо. В 14-та минута Иван Стоянов подаде по земя от фаул към Венцислав Василев, който отблизо откри резултата.

След почивката събитията се повториха - Литекс пропусна, а ЦСКА вкара. Том нацели гредата, а шут на Цветанов профуча в аут.

След малко повече от час игра ЦСКА вкара втори гол. Косоко получи пас от Тони Силва, преодоля Илия Миланов и майсторски копна топката над излезлия да го пресрещне вратар на гостите Илко Пиргов за 2:0.

В 75-та минута гостите останаха с човек по-малко. Том влезе изключително грубо в краката на Василев и получи директен червен картон. До края ново попадение не падна.

ЦСКА е втори със 70 точки и мач повече от Литекс, който има 66.