Левски разнищи Локо Пловдив, Краев вкара четири

След разгрома на "Георги Аспарухов" столичният тим запази петте точки преднина срещу ЦСКА-София .

Божидар Краев вкара четири гола при победата на Левски с 5:0 срещу Локомотив Пловдив в първия мач на двата тима от втората фаза на Първа професионална футболна лига на България.

След разгрома на "Георги Аспарухов" столичният тим запази петте точки преднина срещу ЦСКА-София на второто място в генералното класиране, докато Локомотив остава пети, но само с точка пред Дунав. Русенците играят с Лудогорец по-късно днес.

Левски вкара гол още с първото си положение в мача. В 12-та минута Антонио Аниете получи топката в лявата част на наказателното поле, дриблира покрай двама бранители към дъгата и стреля, за да вкара топката зад Ясин ел-Харуби за 1:0. Локомотив можеше да върне гола само четири минути по-късно, когато Мартин Камбуров стреля неточно от удобна позиция, а в 20-та минута Веселин Марчев също не успя да уцели вратата.

Левски създаде следващото чисто положение, но този път до гол не се стигна. Франсис Нар проби по лявото крило и пусна нисък пас успоредно на голлинията, където Станислав Иванов беше непокрит. Юношата на "сините" обаче стреля неточно от много добра позиция. Той се поправи в 36-та минута, когато получи пас от Аниете в наказателното поле и с едно докосване подаде топката на Божидар Краев, който вкара за 2:0.

Краев вкара и третия гол за Левски само три минути след своя първи. Домакините се възползваха от грешка на защитника Кирил Котев, който не успя да изчисти върната топка и тя попадна в Антонио Аниете. Испанецът подаде веднага към Краев, който вкара за 3:0 в 39-та минута.

Краев оформи своя хеттрик в 51-та минута, когато получи пас от Бабатунде Адениджи от дясното крило и се разписа от близко разстояние. Нигериецът можеше да запише и гол след асистенцията си само две минути по-късно след множество грешки на защитата на Локомотив в наказателното поле, но неговият удар се отклони от лявата греда на Ел-Харуби.

Левски продължи да доминира, а през втората съставът на "сините" се напълни с юноши. На вратата остана Николай Кръстев, а в предни позиции заиграха Краев, Ивайло Найденов и Алекс Боримиров, който замени Станислав Иванов. Краев, който е номиниран за наградата "Златното момче" за най-голям талант в световен мащаб, пък вкара четвъртия си гол в 70-та минута, когато пресече пас на вратаря на Локомотив и го финтира, за да покачи на 5:0 на празна врата.

До края на мача не паднаха повече голове и Левски спечели по категоричен начин на "Герена".