Роналдо поведе Юве към нова победа и 4 т. аванс пред Интер

Роналдо е във великолепна форма и напоследък вкарва във всеки мач Снимка: Getty Images
Роналдо е във великолепна форма и напоследък вкарва във всеки мач

С два гола на Кристиано Роналдо, Ювентус победи с 2:1 Парма като домакин и увеличи на 4 т. преднината си на върха в Серия А.

Португалецът отново стана герой за своя тим и откри в 43-ата минута с щастлив гол след рикошет в Дармиан, който подведе вратаря - 1:0.

В 55-ата минута Корнелиус надскочи Роналдо след един корнер и с глава направи 1:1, но само три минути по-късно Дибала проби отдясно и намери CR7 в пеналта, а той завърши покрай Сепе за победното 2:1.

Роналдо се разписва в седми мач поред, докато Дибала записа 10-а асистенция от началото на сезона и партньорството между двамата нападатели отново даде резултат за Маурицио Сари.

Юве вече има 51 т. в класирането, докато вторият Интер остава с 47, след като по-рано днес стигна само до 1:1 с Лече.