Славия повали Локо Сф в "Надежда"

"Белите" зарадваха Венци Стефанов.

Локомотив Сф и Славия спазиха традицията от последния месец гостът да побеждава.

"Белите" си тръгнаха със сладка победа с 1:0 от "Надежда" след късен гол на Галин Иванов в първия мач от 18-ия кръг на "А" група.

Само за няколко седмици съперниците се изправиха един срещу друг на три пъти, като неизменно гостуващият тим бе на страната на победителите.

Славия би за Купата с 2:1 в първи 1/8-финал, а "железничарите" отвърнаха с 2:0 в "Овча купел" и продължиха напред в турнира.

Още в 5-та минута Атанас Курдов бе близо до гола, но топката срещна гредата след неговия удар с глава.

Славистите продължиха да са по-активни, въпреки че и Локо имаше своите шансове.

Развръзката настъпи в 89-та минута. Галив Иванов бе изведен зад защитата на домакините, напредна и стреля покрай Галев за крайното 0:1.

В добавеното време "железничарите" поискаха дузпа за нарушение на Пашов, но Георги Йорданов прецени, че такова няма.