Берое сломи Левски на "Герена"

Педро Еуженио вкара в началото и можеше да отбележи поне още два гола

Берое шокира Левски и заслужено го победи с 2:1 на "Герена" в първи мач и за двата тима от плейофната фаза на Първа лига.

Домакините допуснаха голове в началото на двете полувремена, а във върха на безсилието си пропуснаха и дузпа точно преди почивката.

Наставникът на "сините" Делио Роси за пръв път беше заложил на Станислав Костов и Сержиу Буш заедно в нападението, но двамата не показаха синхрон, а отборът отстъпваше на Берое от самото начало на мача.

Още в 3-ата минута Берое вече водеше. Педро Еуженио овладя дълга топка пред очите на Ейолфсон и с майсторски удар прехвърли зле излезлия Божидар Митрев - 1:0.

Гостите продължиха с добрите атаки и в 11-ата минута отново Еуженио можеше да се разпише, но ударът му от фаул срещна гредата. Левски не успяваше да създаде нито едно положение, а в 39-ата минута възможност се откри отново пред Еуженио, но той не успя да уцели вратата при изстрел с глава отблизо.

В края на полувремето Левски като от нищото получи дузпа за просване на Станислав Костов. Прохазка обаче стреля почти в центъра на вратата и улесни максимално вратаря Перниш, който спаси удара му.

Второто полувреме също започна идеално за Берое. След центриране от фаул Камен Хаджиев скочи най-високо и с глава разстреля Митрев за 2:0.

След това Левски успя да наложи натиск, но чисти положения пред Перниш отново липсваха. В 62-ата минута Жорди Гомес стреля по земя след грешка на Райнов, но на сантиметри встрани от вратата.

В 75-ата минута домакините се върнаха в мача. Влезлият от скамейката Станислав Иванов направи пробив отляво през Борислав Цонев и пусна по земя, а Сержиу Буш засече във вратата за 1:2.

Мачът стана двуостър и малко по-късно Паулиньо пропусна да изравни с опасен удар.

До края обаче "сините" нямаха сили за нищо повече и загубиха, с което завързаха борбата за третото място. Берое се доближи само на 2 т. от днешния си съперник, а Левски записва втора поредна загуба в първенството след тази от ЦСКА-София.