Издънка на Тотнъм почти връчи титлата на Челси

Лансини бележи единствения гол в мача и на практика заличава всякаква интрига за титлата в Англия Снимка: Getty Images

Тотнъм загуби с 0:1 лондонското дерби срещу Уест Хем и почти се прости с надеждите си за титлата.

Мануел Лансини вкара единствения гол за домакините в 65-ата минута от малкото наказателно поле след бърза атака и няколко рикошета.

"Чуковете" играха силно и още в 5-ата минута имаха възможност, при която Лансини не успя да намери добре топката. В 21-ата минута Адриан направи три последователни спасявания, за да съхрани вратата на Уест Хем.

В 63-ата минута Адриан спаси и удар на Хюн-Мин Сон, а две минути по-късно домакините нанесоха своя удар.

До края Тотнъм продължи с грешките и можеше да получи още голове, а в предни позиции не създаде чисто положение, за да изравни.

"Шпорите" остават на второ място в класирането със 77 точки, 4 по-малко от лидера Челси и вече с мач повече.

Челси играе своя двубой от кръга в понеделник като домакин на Мидълзбро.