Сити отново е на върха в Премиършип

С точния си удар с глава Лапорт беше с основен принос за победата Снимка: Getty Images
С точния си удар с глава Лапорт беше с основен принос за победата

Манчестър Сити се изкачи обратно на върха във Висшата лига след трудна победа с 2:0 над Евертън на "Гудисън Парк".

Бранителят Аймерик Лапорт отбеляза ценния гол за 1:0, а успокоителното попадение падна чак в 98-ата минута. С победата шампионите се изравниха по точки с Ливърпул и поне за малко заеха първото място по голова разлика.

Ливърпул ще може да си върне върха в събота, когато е домакин на Борнемут.

Срещу Евертън тази вечер Манчестър Сити изреди няколко пропуска в началото. В 19-ата минута Серхио Агуеро стреля в гредата от движение.

В добавеното време на първата част Аймерик Лапорт отправи страхотен удар с глава след центриране от фаул на Давид Силва и "гражданите" поведоха.

В края на дългото добавено време на мача Сити отбеляза още един гол с глава, а негов автор стана Габриел Жезус.