ЦСКА с шокираща загуба при гостуването на Верея

Футболистите на Верея се радват след ранния гол срещу ЦСКА, който се оказа и победен

Новакът в Първа лига Верея шокиращо победи ЦСКА с 1:0 на стадион „Берое" в Стара Загора. Това е исторически първи успех за Верея в елитната група на българското първенство, а за ЦСКА загубата е студен душ след успеха с 2:0 срещу Славия в първия кръг.

Треньор на старозагорския отбор е бившият футболист на ЦСКА Александър Томаш, който изведе прибран отбор, разчитащ на контраатаки и на статични положения. „Червените" доминираха през целия мач, но показаха неумение пред вратата при множеството си положения.

Единственият гол в мача падна още в 5-ата минута, когато Момчил Цветанов центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА и след няколко неумели отигравания и карамболи топката попадна в Амаду Сукуна, който стреля по диагонала от няколко метра и не остави шансове на Георги Китанов.

Гостите поеха инициативата и започнаха с пропуските. В 20-та минута вратарят на Верея Пламен Колев спаси удар на Диого Виана с глава, девет минути по-късно Десподов финтира Здравко Илиев и стреля извън вратата, а малко след това не успя да отправи точен удар и от фаул. До края на полувремето Преслав Йорданов изпусна още две добри положения.

ЦСКА започна вихрено и второто полувреме с нови пропуски на Йорданов и Виана.

В 64-ата минута „червените" останаха с човек по-малко. Пламен Гълъбов получи втори жълт картон за балтия срещу Сукуна и пое директно към съблекалнята без дори да погледне съдията Станислав Тодоров, а в намален състав ЦСКА продължи да създава положения и имаше предостатъчно шансове да изравни.

В 77-ата минута Самир Аясс стреля опасно с глава и сантиметри го разделиха от целта. Две минути преди края Виана стреля силно отдалеч, но в обсега на вратаря, който спаси, а при последвалия корнер топката беше изчистена от голлинията.

Победата осигури на Верея актив от 4 точки след два кръга, а ЦСКА остана с 3.