С два гола Марселиньо върна Лудогорец на върха

Марселиньо герой с два гола Снимка: ludogorets.com
Марселиньо герой с два гола

Марселиньо върна Лудогорец на върха в Първа професионална лига. Натурализираният българин вкара и двата гола за шампионите при победата с 2:0 над Дунав Русе в Разград.

33-годишният атакуващ полузащитник откри резултата в 34-тата минута, въпреки че попадението му не трябваше да бъде зачетено, тъй като при подаването към него Марселиньо се намираше в засада.

Крайното 2:0 бе оформено само две минути по-късно, докато гостите все още не се бяха организирали след първия гол. Джоди Лукоки проби отдясно и центрира към Марселиньо, който с глава подпечата трите точки за разградчани.

С победата Лудогорец събра 45 точки и се върна на върха, като отново има с една повече от ЦСКА. Дунав остава предпоследен с 14 и е на четири зад първия отбор пред себе си – Етър, който е с 18.

Така възпитаниците на Димитър Димитров направиха добра генерална репетиция преди гостуването си на Хофенхайм в последния мач от груповата фаза на Лига Европа този четвъртък.

"Орлите" почти сигурно ще играят на 1/16-финалите, като единственият вариант това да не се случи е да загубят гостуването си срещу последния Хофе, а Истанбул Башакшехир да победи да победи у дома лидера Спортинг Брага.