Локо взе пловдивския финал и вдигна първа Купа на България в историята си! | sportcafe.bg

Локо взе пловдивския финал и вдигна първа Купа на България в историята си!

15.05.2019, 20:18 (обновена 15.05.2019, 21:25)
Ботев Пловдив - Локо Пловдив 0:1

Снимка: © LAP.bg

Футболистите на Локомотив обезумяха от радост след отбелязването на гола, който се оказа и победен

Локомотив Пловдив спечели Купата на България за пръв път в историята си след победа с 1:0 в пловдивския финал срещу Ботев.

Пред около 20 000 на стадион "Васил Левски", "смърфовете" спечелиха с гол на Ален Ожболт в 73-ата минута, като успехът им дойде заслужено с по-убедителна игра през цялата среща.

Ботев като цяло разочарова и не успя да разгърне своя стил, макар че също създаде няколко ситуации пред Мартин Луков.

Първата ситуация в мача беше пред вратата на Локомотив, но Антонио Вутов не уцели вратата с глава. После Локо заигра малко по-силно и на няколко пъти затрудни отбраната на съперника.

След почивката удар на Ожболт рикошира в Кристиян Димитров и затрудни Даниел Кайзер, но вратарят се справи. Няколко минути по-късно Кайзер спаси и изстрел на Стивън Езе с глава.

Големият момент за Локо дойде в 73-ата минута, когато Анте Аралица получи топка зад защитата, но Филип Филипов успя временно да го спре.

Аралица обаче отново овладя до аутлинията и пусна подаване по земя към забравения Ален Ожболт, който технично засече във вратата за победното 1:0.

Отговорът на Ботев дойде бързо, но удар на Феребори Доре с глава беше спасен от Луков.

До края "канарчетата" наложиха стихиен натиск и стигнаха до един опасен шут на Васил Шопов, но защитата на Локомотив се справи и накрая ликуваше.

Триумфът за Купата на България идва за Локомотив след общо четири загубени финала в турнира до момента. "Черно-белите" бяха отстъпили в битката за трофея през 1948, 1960, 1971 и 2012 г.

Спечелването на Купата означава и че Локо се завръща в евротурнирите за пръв път от 2012 г.

Тази вечер и двете пловдивски агитки впечатлиха с мащабни хореографии на трибуните, а в 8-ата минута те почетоха легендата Динко Дерменджиев, който почина в началото на месеца.

Oще: ален ожболт  анте аралица  ботев  ботев пловдив  бруно акрапович  канарчетата  купа  купа на българия  локо  локомотив  локомотив пловдив  локо пловдив  мартин луков  николай киров  пловдив  пловдивски финал  смърфовете  тодор неделев  финал