Реал отново показа на ПСЖ, че е от друга класа и продължава полета си в Лигата

Роналдо скача върху Каземиро след втория гол във вратата на ПСЖ, който се оказа и победен Снимка: Getty Images

Реал Мадрид за втори път победи Пари Сен Жермен и отстрани съперника на 1/8-финалите в Шампионската лига.

„Кралете" заслужено спечелиха с 2:1 гостуването си в Париж и с общ резултат 5:2 надделяха в големия сблъсък от тази фаза на турнира.

Тази вечер гостите започнаха по-добре мача и създадоха първото сериозно положение. В 18-ата минута Асенсио центрира и Серхио Рамос отправи нисък удар, но Ареола реагира много добре и спаси вратата си.

ПСЖ постепенно изравни играта, но атаките им не се получаваха. В 38-ата минута Бензема получи много добра дълга топка и остана сам срещу Ареола, но ударът му не беше достатъчно добър и стражът спаси с крак с известна доза шанс.

Последните минути на полувремето бяха за домакините и те създадоха няколко опасни положения. В 43-ата минута Мбапе се измъкна отдясно, но предпочете да стреля, вместо да подаде на Кавани, и Навас направи важно спасяване.

През втората част Пари Сен Жермен опита да наложи натиск, но получи гол от прекрасна контраатака на Реал.

Дани Алвеш загуби топката около центъра, Асенсио проби отляво и намери Лукас Васкес, който центрира на далечната греда.

Там Кристиано Роналдо се извиси и от упор с глава откри резултата - 1:0 за „Белия балет".

Домакините вече се нуждаеха от три чисти гола, за да докарат мача до продължения, но ситуацията им стана твърде сложна в 66-ата минута, когато останаха с човек по-малко. Марко Верати наивно си изкара втори жълт картон за протест срещу съдията и пое към съблекалнята.

Реал продължаваше да атакува опасно и Асенсио удари греда с хубав удар от наказателното поле.

В 71-ата минута ПСЖ стигна до изравняване с доста щастливо попадение, при което Пасторе стреля с глава, Каземиро изби топката в Кавани и тя някак влезе във вратата за 1:1.

Три минути по-късно Бензема отново не показа увереност и не успя да завърши обещаваща контраатака, но скоро късметът се усмихна и на гостите.

В 80-ата минута при поредната опасна контра Рабио изчисти зле топката и тя попадна в Каземиро, шутът му се отклони в Маркиньос и стана невъзможен за Ареола - 2:1 за Реал Мадрид.

До края играчите на Зинедин Зидан можеха да вкарат още, но Васкес също удари греда, а Ареола извади изстрел на Асенсио.

Така ПСЖ отново отпада от Шампионската лига в тази фаза, докато Реал ще гони спечелване на турнира в трети пореден сезон.