Интер изплува с гол на резерва, вратар спря Наполи

Лаутаро Мартинес вкара две минути след влизането си и Интер взе глътка въздух след неволите напоследък Снимка: Getty Images

Интер се върна към победите в Серия "А" с трудно 1:0 в гостуването на Парма.

След три кръга без успех в първенството, този път "нерадзурите" надделяха с гол на резервата Лаутаро Мартинес малко след влизането му в игра.

Парма оказа сериозна съпротива и в началото имаше по-добрите положения, а Жервиньо удари греда. В началото на втората част Наингола беше близо до гола за Интер, а Д'Амброзио вкара, но ВАР отмени попадението заради игра с ръка.

В 79-ата минута тъкмо влезлият Лаутаро Мартинес получи пас от Наинголан и завърши със силен удар за 1:0. Към края гостите имаха още две чисти положения, но изстрелът на Весино беше изчистен пред голлинията, а Марсело Брозович уцели гредата отдалеч.

Интер е на трето място с 43 т., с 5 повече от Рома и Лацио.

По-рано днес Наполи не успя да победи Фиорентина във Флоренция и стигна само до 0:0.

Неаполитанците останаха разочаровани заради ред пропуски и заради вратаря на домакините Албан Лафон, който спаси всичко възможно и запази суха мрежа.

След този резултат вторият в класирането Наполи остава на 8 т. от лидера Ювентус, който утре гостува на Сасуоло в своя мач от кръга.