Григор е на четвъртфинал в Лондон

Григор очаква следващия си съперник Снимка: Getty Images
Григор очаква следващия си съперник

Григор Димитров се поздрави с втора победа на турнира в "Куинс Клъб" в английската столица Лондон и се класира за четвъртфиналите.

23-годишният българин, поставен под номер 4 в схемата, надигра французина Едуар Роже-Васлен със 7:6 (3), 6:4.

Това бе вторият мач между Димитров и Роже-Васлен до момента, като родният талант вече е с две победи срещу този съперник.

Мачът продължи малко над час и 20 минути. С достигането си до четвъртфиналите в Куинс Димитров заработи чек за 17 340 евро и 45 точки за ранглистата.

Първата ни ракета започна седмицата под №13 в света, но дори и да спечели титлата, няма да напредне в класирането.

Подобна е и ситуацията при евентуална загуба в следващия кръг - дори да отпадне, ще продължи да се намира на позицията, в която е и в момента.

Следващият противник на Гришо в Куинс ще се определи от двубоя между Александър Дологполов, който отстрани Ярко Ниеминен.