Фулъм затрудни, но не спря Ливърпул, отново първо място за "мърсисайдци"

Милнър изпълни дузпата много рисковано в центъра на вратата и донесе успеха на тима си Снимка: Getty Images

Ливърпул спечели още един тежък мач във Висшата лига - 2:1 в гостуването на предпоследния Фулъм.

"Котиджърс" успяха да затруднят сериозно претендента за титлата, но в крайна сметка записаха 22-а загуба от началото на сезона.

Ливърпул натискаше от самото начало и откри в 26-ата минута с поредния гол на Садио Мане. Нападателят се разписа след комбинация с Роберто Фирмино и вече има 10 гола в последните си 10 мача.

През втората част Фулъм заигра по-смело и стигна до изравняване в 74-ата минута заради неразбирателство между Алисон и Върджил ван Дайк.

Бранителят върна с глава към вратаря, но Райън Бабел го изпревари и се възползва, за да накаже бившия си клуб - 1:1.

Гостите обаче реагираха бързо и в 80-ата минута спечелиха дузпа. Серхио Рико не успя да улови топката при шут на Салах и после задържа Садио Мане. Джеймс Милнър стреля в средата на вратата от бялата точка и донесе преднина на тима си - 2:1.

До края Ливърпул изпусна още няколко ситуации, но взе трите точки и пак излезе на първо място в класирането.

Тимът на Юрген Клоп води с 2 т. пред Манчестър Сити, но шампионите имат мач по-малко.