Исторически успех за Аталанта и първо класиране на 1/8-финал

Постижението на Аталанта е още по-впечатляващо, предвид факта, че отборът започна с три поредни загуби в групата Снимка: Getty Images

Дебютантът в Шампионската лига Аталанта постигна историческо класиране за 1/8-финалите в турнира след успех с 3:0 над Шахтьор Донецк като гост.

В решителния си мач от последния кръг на група C, италианците триумфираха с голове през второто полувреме и се качиха на второ място в класирането, за да попаднат за пръв път в елиминациите на Лигата.

Срещата беше решителна и за двата тима и вървеше оспорвано, но в 66-ата минута гостите удариха с гол на Тимоти Кастане след хубавата атака и центриране отляво.

Мачът започна да се превръща в кошмар за Шахтьор, когато Додо получи пресилен червен картон за посягане към противник.

Малко по-късно Марио Пашалич засече остра топка за 2:0, а в самия край Робин Госенс наказа много груба грешка в защитата на Шахтьор за 3:0.

В другия мач от групата Манчестър Сити спечели гостуването на Динамо Загреб с убедително 4:1 след пълен обрат.

Хърватите откриха със страхотен гол на Даниел Олмо след 10 минути игра, но после Габриел Жезус наниза хеттрик, а към края и Фил Фодън се разписа.

Сити отдавна си беше осигурил класирането напред и печели групата с 14 т., следван от Аталанта със 7, Шахтьор с 6 и Динамо Загреб с 5.