Дамският биатлон има нова звезда! 22-годишна шведка грабна златото в индивидуалното

Неверяващата 22-годишна Ана Йоберг Снимка: Getty Images
Неверяващата 22-годишна Ана Йоберг

Шведката Ана Йоберг стана олимпийска шампионка на индивидуалното състезание на 15 километра в биатлона.

22-годишната Йоберг не допусна нито една грешка и при четирите си стрелби и финишира за 41:07.2.

Анастасия Кузмина спечели среброто, след като направи две грешки при стрелбата, оставайки на 24.7 секунди от победителката. Бронзът остана за Лаура Далмайер, която спечели два златни медала при предишните две състезания в Пьонгчанг.

Това бе не само първи медал, но и първи подиум изобщо в кариерата на младата Йоберг и първа олимпийска титла в женския биатлон за Швеция.

Стартът отново не бе добър за българките, като и четирите ни представителки останаха извън първите 50.

Даниела Кадева (+5:45.5 мин) с три грешки се нареди най-напред от българките и завърши 53-та. Стефани Попова (+9:13.1 мин) допусна пет грешки и остана 77-а. Десислава Стоянова (+9:18.7 мин) със седем грешки завърши 79-а, а Емилия Йорданова (+9:49.1 мин) със своите шест пропуска финишира 82-ра от общо 87 състезателки.