Арсенал прекрати черната серия с първа победа при Люнгберг

За 9 минути през втората част Арсенал отбеляза головете си и обърна мача Снимка: Getty Images
За 9 минути през втората част Арсенал отбеляза головете си и обърна мача

Арсенал постигна първата си победа от девет мача насам с 3:1 над Уест Хем на "Лондон Стейдиъм".

Това е и първи успех за временния треньор на "артилеристите" Фреди Люнгберг, който записа разочароващи резултати в първите си две срещи.

Тази вечер Арсенал се разигра през второто полувреме, след като на почивката изоставаше заради гол с глава на Анджело Огбона и рикошет в тила на Мейтланд-Найлс.

После само за 9 минути гостите обърнаха развоя.

В 60-ата минута Габриел Мартинели направи 1:1, а малко по-късно Никола Пепе изведе Арсенал напред с неспасяем фалцов изстрел в далечния ъгъл. След още три минути Пиер Емерик-Обамеянг завърши нова хубава акция с трети гол, а Пепе записа и асистенция.

С трите точки Арсенал събира 22 и е на девето място, с изравнен актив с още три отбора. Дистанцията до топ 4 е 7 т.

При Уест Хем кризата се задълбочава, отборът е само на точка над зоната на изпадащите и най-вероятно ще се раздели с треньора си Мануел Пелегрини.