Сензация: Реал потъна в Каталуния

Бензема и Роналдо отново не успяха да вкарат и Реал шокиращо загуби Снимка: Getty Images
Бензема и Роналдо отново не успяха да вкарат и Реал шокиращо загуби

Реал Мадрид допусна шокираща загуба с 1:2 от аутсайдера Жирона при гостуването си в Каталуния.

Шампионите на Испания водеха в резултата след първото полувреме, но допуснаха бърз обрат и вече изостават на 8 точки от водача в класирането Барселона.

Жирона удари греда в 11-ата минута и веднага след това получи гол. Вратарят Боно спаси удар на Роналдо, но при добавката Иско вкара за 1:0 за "Белия балет".

През първата част Роналдо на два пъти и Бензема не успяха да дадат по-сериозен аванс на Реал, но и домакините създаваха опасности и уцелиха още веднъж гредата.

В 54-ата минута Жирона заслужено изравни. Стуани премина Рамос и влезлия като резерва Начо и завърши в близкия ъгъл за 1:1. Само 4 минути по-късно лошо изчистена от защитата на Реал топка беше посрещната от Мафео, а Порту отклони с пета неговия удар и така отбеляза за 2:1. При този гол обаче изглеждаше, че Порту е в засада.

До края Реал не успя да стигне дори до равенство въпреки офанзивните смени на Зидан и Жирона постигна успех в първия си двубой срещу "кралете" в испанския елит.